Ko man dos dalība diktātā?
Uz šo jautājumu varēsiet atbildēt sev tikai un vienīgi Jūs. Dalība diktātā ir izaicinājums un sacenšanās pašam ar sevi, turklāt novērtējums nav vis „tiesas spriedums”, bet gan iespēja noskaidrot, kas vēl būtu jāapgūst. Dalība diktātā – tas ir nostalģiski un aizraujoši vienlaikus. Tā ir iespēja pārliecināties, ka ne tikai Jūs viens pats pārklājaties ar zosādu, dzirdot „tā sanāca” vai „es domāju, kad” saikļa „ka” vietā.
Kad norisināsies diktāts?
VII pasaules diktāts latviešu valodā norisināsies 2021. gada 27. novembrī plkst. 12.15 vienlaikus Latvijā un citviet pasaulē. Visās norises vietās dalībnieki rakstīs vienu un to pašu tekstu. Visur pasākums notiks pēc vienota un skaidri zināma scenārija.
Kur es varu uzrakstīt diktātu?
VII pasaules diktātu latviešu valodā interesenti varēs rakstīt tiešsaistē vietnē „www.raksti.org", klausoties Latvijas Radio 1 raidījumu „Kultūras Rondo" vai skatoties tiešo ēteru Latvijas Televīzijā.
Kas var piedalīties? Vai pastāv kādi ierobežojumi?
Diktāts domāts ikvienam, kurš jūtas spējīgs pierakstīt diktētu tekstu latviešu valodā. Neviens nespēj aizliegt Jums piedalīties diktāta rakstīšanā vai arī uzlikt par pienākumu to darīt. Pasākums ir absolūti brīvprātīgs, turklāt nav arī vecuma ierobežojumu.
Vai teksts būs sarežģīts? Kurš to diktēs?
Mēs teiktu – diezgan. Aptuveni 300 vārdu garā diktāta teksta autors ir latviešu rakstnieks Aivars Eipurs, kurš sarūpējis rakstītājiem vairākus āķīgus vārdus un pieturzīmes. Diktāta atbilstību latviešu valodas normām pārbaudīs un apstiprinās Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes Latvistikas un baltistikas nodaļas profesore Andra Kalnača. Diktātu klātienē lasīs sabiedrībā pazīstami cilvēki. Rīgā diktora lomā iejutīsies aktieris un runas pasniedzējs Mārtiņš Meiers.
Cik daudz laika aizņem diktāta rakstīšana?
Viss process kopumā no iekārtošanās brīža sēdvietā līdz darba nodošanai aizņem aptuveni 60 minūtes.
Vai tas ir bezmaksas pasākums?
Jā, dalība ir pa brīvu visiem un vienmēr.
Kā es varu apskatīt izlaboto darbu?
Interesenti, kuri diktātu būs rakstījuši klātienē, ar sava darba kļūdu labojumu varēs iepazīties attiecīgajās norises vietās, savukārt tie, kuri tekstu būs rakstījuši tiešsaistē, kļūdu labojumu varēs apskatīt šajā vietnē mēnesi pēc pasākuma norises.
Kurš organizē diktātu?
Pasaules diktāts latviešu valodā ir nodibinājuma "Pasaules valoda" pilsoniskā iniciatīva. To organizē sabiedrisko attiecību speciāliste Olga Sukoņņikova, komunikācijas projektu koordinators, Mg.soc.sc. Raimonds Grants un Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja Sarmīte Ruža.
Kurš var kļūt par diktāta organizatoru?
Ikviens brīvprātīgais interesents, nekomerciāla organizācija, mācību vai kultūras iestāde. Komercfirmas un politiskās partijas gan nevar būt diktāta organizatori.

Mūsu tīmekļa vietne ievieto sīkdatnes pārlūkprogrammā, ja pārlūkprogrammas iestatījumos šī funkcija ir aktivizēta. Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu šīs tīmekļa vietnes funkcionalitāti un veiktu analīzi.