Ko man dos dalība diktātā?
Uz šo jautājumu varēsiet atbildēt sev tikai un vienīgi Jūs pats. Dalība diktātā ir izaicinājums un sacīkstes pašam ar sevi. Un novērtējums nav vis tiesas spriedums Jums, bet gan pamats noskaidrot, kas vēl būtu jāapgūst. Dalība diktātā – tas ir jautri un interesanti. Tā ir iespēja pārliecināties, ka ne tikai Jūs viens pats pārklājaties ar zosādu, dzirdot "tā sanāca" vai "es domāju, kad" ka vietā.
Kad risināsies diktāts?
Šogad diktāts norisinājās jau sesto reizi – 2020. gada 7. novembrī plkst. 12.15 – vienlaikus Latvijā un citviet pasaulē.
Kur es varu uzrakstīt diktātu?
Šogad VI pasaules diktātu latviešu valodā interesenti varēja rakstīt tiešsaistē vietnē "www.raksti.org" un klausoties Latvijas Radio 1 raidījumu "Kultūras Rondo".
Kas var piedalīties? Vai pastāv kādi ierobežojumi?
Diktāts domāts ikvienam, kurš ir spējīgs pierakstīt diktētu tekstu latviešu valodā. Neviens nespēj aizliegt piedalīties diktāta rakstīšanā vai arī uzlikt par pienākumu to darīt. Pasākums ir absolūti brīvprātīgs. Nav arī būtisku vecuma ierobežojumu.
Vai teksts būs sarežģīts?
Mēs teiktu – diezgan! Aptuveni 300 vārdu garā diktāta teksta autors šogad bija dzejnieks, publicists un tulkotājs Ilmārs Šlāpins, kurš rakstītājiem sarūpēja vairākus āķīgus vārdus un pieturzīmes. Diktāta atbilstību latviešu valodas normām pārbaudīja un apstiprināja Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes Latvistikas un baltistikas nodaļas profesore Andra Kalnača.
Cik daudz laika aizņem diktāta rakstīšana?
Viss process kopumā no iekārtošanās brīža sēdvietā līdz darba nodošanai aizņem aptuveni 45 minūtes.
Vai tas ir bezmaksas pasākums?
Jā, dalība ir pa brīvu visiem un vienmēr.
Kā es varu apskatīt izlaboto darbu?
Interesenti, kuri diktātu rakstīja tiešsaistē, kļūdu labojumu norādītajā e-pastā saņēma 2020. gada decembra sākumā.
Kurš organizē diktātu?
Pasaules diktāts latviešu valodā ir nodibinājuma "Pasaules valoda" pilsoniskā iniciatīva. To organizē sabiedrisko attiecību speciāliste Olga Sukoņņikova, komunikācijas speciālists, Mg.soc.sc. Raimonds Grants un Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja Sarmīte Ruža.
Kurš var kļūt par diktāta organizatoru?
Ikviens brīvprātīgais interesents, nekomerciāla organizācija, izglītības vai kultūras iestāde.

Mūsu tīmekļa vietne ievieto sīkdatnes pārlūkprogrammā, ja pārlūkprogrammas iestatījumos šī funkcija ir aktivizēta. Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu šīs tīmekļa vietnes funkcionalitāti un veiktu analīzi.