Esiet sveicināti VI pasaules diktātā latviešu valodā! Teksta “Pasaka par vārdu tapšanu” autors ir dzejnieks, publicists un tulkotājs Ilmārs Šlāpins. Diktāts norisināsies 7. novembrī plkst. 12.15 pēc Latvijas laika. Iepriekšēja reģistrācija rakstīšanai tiešsaistē nav nepieciešama, vien lūdzam īsi pirms diktāta sākuma aizpildīt nelielu anketu. Jūsu dati nekur netiks publicēti – tie nepieciešami vien saziņai un statistikai.

Ekrāna kreisajā pusē Jūs redzēsiet un dzirdēsiet diktori – aktrisi un runas pegagoģi Zani Daudziņu. Ekrāna apakšdaļā būs teksta ievades lauks. Kad pabeigsiet rakstīt diktātu, būs jānospiež "Nosūtīt" poga, lai diktāts nonāktu pie mums labošanai. Mēnesi pēc diktāta norises uz anketā norādīto e-pasta adresi Jūs saņemsiet saiti, lai apskatītu izlaboto darbu.

Lai redzētu video datorā, vēlams uzinstalēt pēdējo jūsu pārlūkprogrammas versiju. Interneta lejupielādes ātrumam ir jābūt vismaz 2 Mbps. Lūdzam pārliecināties, ka Jums ir pieejamas diakritiskās zīmes (garumzīmes un mīkstinājuma zīmes). Diktāti bez diakritiskajām zīmēm, kā arī tikai daļēji uzrakstīti diktāti pārbaudei pieņemti netiks.

Vispirms diktore nolasīs visu tekstu. Tad diktēs pa vienam teikumam, to nolasot kopumā, pēc tam diktēs pa fragmentam un vēlreiz izlasīs visu teikumu. Pēc tam diktore vēlreiz nolasīs visu tekstu. Pēc diktāta uzrakstīšanas Jums būs 7 minūtes laika pārlasīšanai.

Jums būs 3 minūtes laika, lai nosūtītu diktātu pārbaudei.

Mūsu tīmekļa vietne ievieto sīkdatnes pārlūkprogrammā, ja pārlūkprogrammas iestatījumos šī funkcija ir aktivizēta. Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu šīs tīmekļa vietnes funkcionalitāti un veiktu analīzi.