Pasaules diktāts latviešu valodā ir nodibinājuma “Pasaules valoda” pilsoniskā iniciatīva. Diktāta rakstīšana ir brīvprātīgs bezmaksas pasākums, kas sesto reizi pēc kārtas norisināsies tiešsaistē visā pasaulē. Šoreiz diktāts notiks tiešsaistē 7. novembrī plkst. 12.15 pēc Latvijas laika.
Šīs iniciatīvas mērķis ir attīstīt latviešu valodas rakstītprasmi, audzināt cieņu pret dzimto valodu jau no bērnības, veidot ciešākas saiknes ar ārzemēs dzīvojošajiem latviešiem, saliedēt sabiedrību, kā arī aicināt cittautiešus labāk apgūt latviešu valodu.
Diktāta pamatprincipi

Diktāta rakstīšana ir brīvprātīgs bezmaksas pasākums ikvienam interesentam visā pasaulē.

Brīvprātīgs – neviens nevar tikt piespiests rakstīt diktātu ar varu vai tikt iesaistīts tā organizēšanā.

Bezmaksas – iekasēt samaksu par dalību diktāta rakstīšanā, kā arī par darbu labotāju konsultācijām ir kategoriski aizliegts. Organizatoru pienākums ir nodrošināt katram klātienē rakstīt gribētājam pildspalvu un numurētu veidlapu diktāta rakstīšanai.

Visiem interesentiem – nevienam interesantam nedrīkst būt atteikta dalība diktāta rakstīšanā, kā atteikuma iemeslu minot viņa vecumu, dzimumu, seksuālo orientāciju, pilsonību, tautību vai latviešu valodas zināšanu līmeni.

Iespējamas anonimitātes princips – nevienam no dalībniekiem nav jānorāda savs vārds un uzvārds, ja viņš to nevēlas darīt.

Šogad VI pasaules diktātu latviešu valodā interesenti varēs rakstīt tiešsaistē vietnē www.raksti.org.

Mūsu tīmekļa vietne ievieto sīkdatnes pārlūkprogrammā, ja pārlūkprogrammas iestatījumos šī funkcija ir aktivizēta. Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu šīs tīmekļa vietnes funkcionalitāti un veiktu analīzi.