Pasaules diktāts latviešu valodā ir nodibinājuma „Pasaules valoda” pilsoniskā iniciatīva. Diktāta rakstīšana ir brīvprātīgs bezmaksas pasākums, kas vienlaikus norisinās Latvijā un citviet pasaulē. Šogad diktāts notiks 27. novembrī plkst. 12.15 pēc Latvijas laika.
Šīs iniciatīvas mērķi ir attīstīt latviešu valodas rakstītprasmi un interesi par to, audzināt cieņu pret dzimto valodu jau no bērnības, veidot ciešāku saikni ar ārzemēs dzīvojošiem latviešiem, saliedēt sabiedrību, kā arī rosināt cittautiešus labāk apgūt latviešu valodu.
Diktāta pamatprincipi

Diktāta rakstīšana ir brīvprātīgs bezmaksas pasākums ikvienam interesentam visā pasaulē.

Brīvprātīgs – neviens nevar tikt piespiests rakstīt diktātu ar varu vai tikt iesaistīts tā organizēšanā.

Bezmaksas – iekasēt samaksu par dalību diktāta rakstīšanā, kā arī par darbu labotāju konsultācijām ir aizliegts. Organizatoru pienākums ir nodrošināt katram klātienē rakstītgribētājam pildspalvu un numurētu veidlapu diktāta rakstīšanai.

Visiem interesentiem – nevienam nedrīkst būt atteikta dalība diktāta rakstīšanā, kā atteikuma iemeslu minot viņa vecumu, dzimumu, seksuālo orientāciju, pilsonību, tautību vai latviešu valodas zināšanu līmeni.

Iespējamas anonimitātes princips – nevienam no dalībniekiem nav jānorāda savs vārds un uzvārds, ja viņš to nevēlas darīt.

Šogad diktāts tiks translēts ne tikvien tīmekļvietnē „raksti.org” un Latvijas Radio 1 raidījumā „Kultūras Rondo”, bet arī Latvijas Televīzijā un sabiedrisko mediju portālā „LSM.lv”.

Mūsu tīmekļa vietne ievieto sīkdatnes pārlūkprogrammā, ja pārlūkprogrammas iestatījumos šī funkcija ir aktivizēta. Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu šīs tīmekļa vietnes funkcionalitāti un veiktu analīzi.