Zināmi VII pasaules diktāta latviešu valodā rezultāti

Izlabojot 2290 pārbaudei pieņemtos darbus, kļuvis zināms, ka VII pasaules diktātu latviešu valodā, kas norisinājās 2021. gada 27. novembrī Latvijā un citviet pasaulē, teicami uzrakstījuši 54 dalībnieki.

No 54 teicami uzrakstītiem darbiem 12 bija bez kļūdām, bet 42 – ar vienu kļūdu. Šoreiz 52 labākie darbi tika rakstīti Latvijā, viens Dānijā un vēl viens Itālijā. Vidējais kļūdu skaits izlabotajos diktātos ir deviņas (trīs ortogrāfijas un sešas interpunkcijas).

Starp pārbaudei pieņemtajiem darbiem 541 bija 2-5 kļūdas, 948 bija 6-10 kļūdas, 631 bija 11-20 kļūdas, 80 bija 21-30 kļūdas, 19 bija 31-40 kļūdas, deviņos bija 41-50 kļūdas, bet astoņos – 51 un vairāk kļūdas. Maksimālais kļūdu skaits vienā darbā bija 122, savukārt daļa diktātu netika pieņemti pārbaudei, jo tie bija uzrakstīti tikai daļēji vai tajos trūka diakritisko zīmju.

Komentējot rezultātus, šī gada teksta autors Aivars Eipurs atzīst: “Pēc diktāta norises man zvanīja gana daudzi, kuriem bijusi viena vai divas kļūdas. Tā kā vidēji tās ir deviņas, esmu priecīgs arī par tiem, kuriem kļūdu bija daudz, jo tikai retais aizmirsa to, ko zināja; drīzāk vairāk kļūdu ieviesies tur, kur latviešu valodas pareizrakstības zināšanās bijuši robi vai pārrāvumi. Vēlēšanās savas prasmes pārbaudīt, tās uzlabojot, ir uzslavas vērtas.”

Kopumā pārbaudei tika pieņemti darbi no 40 pasaules valstīm. Dalībnieku vairākums bija no Latvijas (2127); pārējie bija no Vācijas (26), Lielbritānijas (25), Nīderlandes (14), Beļģijas (11), Šveices (8), Īrijas, Francijas, Spānijas un Zviedrijas (katrā pa 7), Norvēģijas (5), Dānijas, Igaunijas, Itālijas, Ķīnas un Luksemburgas (katrā pa 3), ASV, Austrālijas, Krievijas, Laosas, Lietuvas, Moldovas un Somijas (katrā pa 2), Afganistānas, Baltkrievijas, Brazīlijas, Čehijas, Ēģiptes, Grieķijas, Horvātijas, Indonēzijas, Izraēlas, Japānas, Kanādas, Malaizijas, Polijas, Singapūras, Serbijas, Turcijas un Ungārijas (katrā pa 1).

97% diktāta dalībnieku norādīja, ka viņu dzimtā valoda ir latviešu, 2,3% – krievu, pārējie 0,7% – angļu, lietuviešu, vācu, latgaliešu, igauņu, zviedru, ukraiņu, čečenu, itāļu un  japāņu. Vienlaikus zināms, ka dalībnieku vidū ir 64 zinātņu doktori, 1079 maģistri, 950 bakalauri, kā arī 118 vidējo izglītību un 79 pamatizglītību ieguvušie.

Jāatzīmē, ka šogad ir palielinājusies diktātu rakstošo vīriešu aktivitāte (18%), tomēr sievietes joprojām bijušas krietni čaklākas rakstītājas (82%). Tāpat zināms, ka jaunākajai dalībniecei, kura diktātu rakstīja Ogrē, ir tikai deviņi gadi, savukārt vecākajai dalībniecei, kura savu darbu rakstīja Mārupē un atsūtīja labošanai ar Latvijas Pasta starpniecību, – 91 gads.

Atgādinām, ka šoreiz diktāts tika translēts ne tikvien tīmekļvietnē „raksti.org” un sabiedrisko mediju portālā „LSM.lv”, bet arī Latvijas Radio 1 un Latvijas Televīzijā. Kā liecina Kantar TNS dati, tiešraidi Latvijas Televīzijā vienlaikus skatījās vairāk nekā 46000 interesentu. Iespēja rakstīt diktātu tika nodrošināta arī nedzirdīgiem un vājdzirdīgiem cilvēkiem, tādējādi domājot par sabiedrības integrāciju, lai ikviens varētu novērtēt zināšanas latviešu valodas pareizrakstībā.

Visi tiešsaistes dalībnieki kopā ar izlaboto diktātu saņēma virtuālu apliecinājumu par piedalīšanos, savukārt labāko rezultātu ieguvēji 2022. gada janvārī tiks apbalvoti ar vērtīgām grāmatām no izdevniecības „Jānis Roze” un „Zvaigzne ABC”.

VII pasaules diktāta latviešu valodā audio ieraksts

VII pasaules diktāta latviešu valodā video ieraksts

Iepriekšējo gadu rezultāti

 • 2020. gads

  Precizēti VI pasaules diktāta latviešu valodā rezultāti

  Izlabojot 2597 pārbaudei pieņemtos darbus, kļuvis zināms, ka VI pasaules diktātu latviešu valodā, kas 2020. gada 7. novembrī plkst. 12.15 vienlaikus Latvijā un citviet pasaulē norisinājās tiešsaistē vietnē „raksti.org”, teicami uzrakstījuši 18 dalībnieki.

  No 18 teicami uzrakstītiem darbiem četri bija bez kļūdām, bet 14 – ar vienu kļūdu. Šogad 17 labākie darbi rakstīti Latvijā (septiņi Rīgā, divi Liepājā, pa vienam Rencēnos, Līgatnē, Jelgavā, Valmierā, Ogrē, Bauskā, Mārupē un Pārgaujas novadā), bet viens – Luksemburgā. Jāatzīmē, ka vienus no labākajiem darbiem uzrakstījušas trīs skolnieces vecumā no 14 līdz 17 gadiem, kā arī divas sešdesmitgadnieces.

  Vidējais kļūdu skaits vienā diktātā ir 13 (četras ortogrāfijas un deviņas interpunkcijas). Maksimālais kļūdu skaits vienā darbā bija 139, savukārt daļa diktātu netika pieņemti pārbaudei, jo tie bija uzrakstīti tikai daļēji vai tajos trūka diakritisko zīmju.

  Jāatzīmē, ka šogad palielinājusies diktātu rakstošo vīriešu aktivitāte (17%), tomēr sievietes joprojām bijušas krietni čaklākas rakstītājas (83%). Tāpat zināms, ka jaunākajiem dalībniekiem, kuri diktātu rakstīja Baložos un Jūrmalā, ir tikai deviņi gadi, savukārt vecākajai dalībniecei, kura diktātu rakstīja Pelču pagastā, – 89 gadi. Dalībnieku vidējais vecums ir 36 gadi.

  Vairākums (96,7%) diktāta dalībnieku norādīja, ka viņu dzimtā valoda ir latviešu, 2,6% – krievu, pārējie 0,7% – lietuviešu, poļu, vācu un citu valodu. Ne visi diktāta dalībnieki vēlējās atklāt iegūto izglītības līmeni, taču 50 doktora grāda, 868 maģistra grāda un 734 bakalaura grāda ieguvēji dalījās ar organizatoriem šajā informācijā. Saskaņā ar iesniegtajiem datiem diktātu rakstījuši arī 418 vidējo izglītību un 422 pamatizglītību ieguvušie.

  Atgādinām, ka šoreiz interesenti diktātu varēja rakstīt tiešsaistē vietnē „raksti.org”, skatoties tiešraidi no Gaismas pils vai klausoties Latvijas Radio 1 raidījumu „Kultūras Rondo”. Kopumā tika saņemti darbi no 35 pasaules valstīm.

  VI pasaules diktāta latviešu valodā audio ieraksts

  VI pasaules diktāta latviešu valodā video ieraksts

 • 2019. gads

  Jubilejas – V – pasaules diktātā latviešu valodā, kas norisinājās 2019. gada 9. novembrī, tiešsaistē vietnē raksti.org un klātienē kopā piedalījās 2042 interesenti (attiecīgi 1249 un 793), kas ir par 24% vairāk nekā 2018. gadā, kad Latvijā un ārzemēs diktātu rakstīja 1657 cilvēki. Pārbaudei pieņemto darbu vidū bija seši diktāti bez kļūdām un 14 – ar vienu kļūdu.

  Visi 20 labākie darbi šogad tika rakstīti Latvijā – 10 tiešsaistē (astoņi Rīgā, pa vienam Kuldīgā un Kārķos) un 10 klātienē (četri Liepājā, trīs Ventspilī, pa vienam Rīgā, Jelgavā un Valmierā). Jāatzīmē, ka vienus no labākajiem darbiem uzrakstījis septiņpadsmitgadīgs vidusskolēns un 73 gadus veca kundze.

  Vidējais kļūdu skaits vienā diktātā ir 18 (8 ortogrāfijas, 10 interpunkcijas). Maksimālais kļūdu skaits vienā darbā bija 239, savukārt 34 diktāti netika pieņemti pārbaudei, jo tie bija uzrakstīti tikai daļēji vai tajos trūka diakritisko zīmju.

  Kopumā tika saņemti darbi no 26 valstīm. Vairākums dalībnieku to rakstīja Latvijā (1858), citi bija no Lielbritānijas (28), Vācijas (27), Spānijas (18), Beļģijas (10), Norvēģijas un Nīderlandes (katrā pa 8), Zviedrijas (7), Īrijas (6), Somijas, Luksemburgas, Lietuvas, Itālijas un ASV (katrā pa 4), Polijas (3), Igaunijas, Horvātijas, Čehijas, Austrālijas (katrā pa 2), Taivānas, Portugāles, Izraēlas, Islandes, Francijas, Dānijas, Baltkrievijas (katrā pa 1).

  Jāatzīmē, ka arī šoreiz sievietes bija čaklākas rakstītājas nekā vīrieši. Visu dalībnieku vidū 1688 jeb 84% bija daiļā dzimuma pārstāves, bet 320 jeb 16% – stiprā dzimuma pārstāvji. Tāpat zināms, ka jaunākajai dalībniecei, kura diktātu rakstīja klātienē Cēsīs, ir tikai astoņi gadi, savukārt vecākajai dalībniecei, kura diktātu rakstīja Pelču pagasta bibliotēkā, – 88 gadi.

  Vairākums dalībnieku norādīja, ka viņu dzimtā valoda ir latviešu (1899 cilvēki jeb 94,5%), 91 cilvēks jeb 4,5% – krievu, pārējie 18 jeb 1% – angļu, poļu, lietuviešu, igauņu, latgaliešu valodu. Ne visi diktāta dalībnieki vēlējās norādīt izglītības līmeni, taču 677 maģistri, 561 bakalaurs un 29 doktori ir dalījušies ar organizatoriem šajā informācijā. Saskaņā ar iesniegtajiem datiem diktātu rakstījis arī 261 pamatskolas audzēknis un 345 vidusskolēni.

  Komentējot diktāta rezultātus, V pasaules diktāta latviešu valodā līdzautore un latviešu valodas un literatūras skolotāja Sarmīte Ruža uzsver: „Noras Ikstenas īpaši šim nolūkam radītais teksts rakstītājiem izrādījies gana grūts, tomēr absolūtais vairākums ir veiksmīgi ticis ar to galā. Prieks, ka daudzi rakstītāji sadzirdējuši pirms diktāta sludināto, ka jāiemācās sēņu nosaukumi. Lielākoties rakstītāji ir ievērojuši, ka sēņu nosaukumi rakstāmi ar mazo sākumburtu, un to arī darījuši. Tikai vārds baravika daļai ļaužu šķitis kā īpašvārds. Tāpat patīkami maz kļūdu ir divdabja teicienu atdalīšanā. Samulsumu daļai rakstītāju radījuši vienlīdzīgi divdabja teicieni (Viņas slēpjas lapās un damakšņās, kaitējas, nedodamās rokās un bēgdamas no nazīša.). Vienlaikus jāuzmanās ar tiešās runas teikumiem – tajos mēdz būt arī uzruna (Viņa būs droša un skaista meža meita, kura skaidrā latviešu valodā teiks: „Še tev, Miku, baravika, un lai trūd tā gramatika!”). Pēdējais teikums, jāteic, daudziem rakstītājiem izrādījies īpaši sarežģīts.”

  Šeit ir pieejams diktāta YouTube ieraksts.

 • 2018. gads

  IV pasaules diktātā latviešu valodā, kas norisinājās 2018. gada 3. novembrī, tiešsaistē vietnē raksti.org un klātienē kopā piedalījās 1657 interesenti (attiecīgi 1049 un 608), kas ir par 77% vairāk nekā 2017. gadā, kad Latvijā un ārzemēs diktātu rakstīja 935 cilvēki. 1639 pārbaudei pieņemto darbu vidū atradās 13 teicami, kas ir četrreiz vairāk nekā pērn.

  Astoņi labākie darbi tika rakstīti tiešsaistē (7 Latvijā, 1 Nīderlandē), 2 – klātienē Liepājā, pa vienam Rīgā, Jēkabpilī un Jelgavā, kur diktāts šogad notika pirmo reizi. Arī Cēsis kā pasākuma norises vieta šogad uzņēma diktāta dalībniekus pirmo reizi. Jāatzīmē, ka vienu no trīspadsmit labākajiem darbiem ir uzrakstījusi 17 gadus jauna vidusskolniece, bet vienīgo kļūdu, rakstot vārdu “zeme” ar lielo burtu, pieļāvusi vien 14 gadus jauna rīdziniece. Šāds rezultāts, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, ir skaidrojams gan ar krietni lielāku kopēju dalībnieku skaitu, gan arī ar pašu tekstu, kuru gan diktāta dalībnieki, gan arī tā autors vērtē kā “vienkāršu”. 

  Vidējais kļūdu skaits vienā diktātā ir 11 (4 ortogrāfijas, 7 interpunkcijas), turklāt “tiešsaistes ļaudis” pieļāva mazāk kļūdu – vidēji 10 vienā darbā (3 ortogrāfijas, 7 interpunkcijas) – nekā klātienē rakstošie, kuri kļūdījās vidēji 12 reizes, pieļaujot 5 ortogrāfijas un 7 interpunkcijas kļūdas. Maksimālais kļūdu skaits vienā darbā bija 263, bet 18 diktāti netika pieņemti pārbaudei diakritisko zīmju trūkuma dēļ vai arī tāpēc, ka tie bija uzrakstīti tikai daļēji.

  Komentējot diktāta rezultātus, Pasaules diktāta latviešu valodā līdzautore un latviešu valodas un literatūras skolotāja Sarmīte Ruža uzsver: “Rakstītāji var pateikties diktoram Kasparam Znotiņam par precīzu vārdu izrunu –  ortogrāfijas kļūdu šoreiz bija mazāk nekā citkārt. Visvairāk kļūdu diktātu labotāji manīja saikļa “ne tikvien – bet arī” rakstībā. Patīkami, ka apgūta darbības vārda pagātnes formas rakstība, nepazaudējot piedēkli - ī -  tādos vārdos kā “lielījās”, “solīja”. Problēmas sagādāja vēlme personificēt – dalībnieki rakstīja ne tikvien vārdu “velns”, bet arī “ciems”, “pasaule” ar lielo sākumburtu. Interpunkcijā galvenās grūtības radījuši tiešās runas teikumi, neprasme ieraudzīt divdabja teiciena sākumu. Arī teikuma daļas bieži vien netika atdalītas, piemēram, teikumā “Dievs ieklepojās, un pienotava pajuka”. Palīgteikums, kurš izrādījies īpaši labi paslēpts un daudziem sagādāja grūtības, bija teikumā “Velnam pagāja gadsimts, līdz viņš atguvās”. Tāpat atsevišķi diktēti teikumi tika sapludināti vienā.” 

  Vairākums dalībnieku kā dzimto valodu norādīja latviešu (1524 cilvēku jeb 92%), 101 cilvēku jeb 6% – krievu, pārējie 2% – latgaliešu, lietuviešu, poļu, rumāņu un igauņu valodas. Ne visi diktāta dalībnieki vēlējās norādīt izglītības līmeni, taču 464 bakalauri, 439 maģistri un 18 doktori ir dalījušies ar organizatoriem šajā informācijā. Saskaņā ar iesniegtajiem datiem, diktātu rakstījuši arī 70 pamatskolas audzēkņi un 91 vidusskolēns.

  Tradicionāli arī šogad sievietes bija čaklākas nekā vīrieši. Visu dalībnieku vidū 1380 jeb 84% bija daiļā dzimuma pārstāves, bet 256 jeb 16% – stiprā dzimuma pārstāvji. Turklāt skaita ziņā diktātu visvairāk rakstīja Ievas (37), Zanes (34) un Elīnas (33), kā arī Jāņi (21), Kristapi (9) un Edgari (7). Interesanti, ka no trīspadsmit diktātiem bez kļūdām divus uzrakstīja Zandas.   

  Klātienē deviņās Latvijas pilsētās diktātu rakstīja 608 cilvēki – Rīgā (315), Liepājā (69), Rēzeknē (32), Daugavpilī (32), Ventspilī (27), Cēsīs (12), Jelgavā (36), Jēkabpilī (34) un Valmierā (52). Interneta vietnē raksti.org tika iesniegti 1033 darbi no 26 valstīm. Vairākums dalībnieku to rakstīja tiešsaistē Latvijā (936), citi bija no Lielbritānijas (24), Vācijas (18), Spānijas (6), Zviedrijas (5), Igaunijas, Īrijas, Luksemburgas, Nīderlandes (katrā pa 4), pa trim no Grieķijas un Itālijas, pa diviem no Beļģijas, Čehijas, Dānijas, Horvātijas, Lietuvas, Norvēģijas,  pa vienam no Somijas, ASV, Karību salām, ASV Aizjūras salām, Turcijas, Islandes, Izraēlas, Ķīnas un Kipras. 

  Šogad labāko rezultātu ieguvēji pirmo reizi tiks apbalvoti ar balvām – vērtīgām grāmatām no Jāņa Rozes grāmatnīcas un biļetēm uz Jaunā Rīgas teātra izrādēm (labākajiem rakstītājiem no Rīgas). 2017. gadā III pasaules diktātu latviešu valodā tiešsaistē un klātienē visā pasaulē rakstījuši 935 dalībnieki, 2016. gadā – 789 dalībnieki, 2015. gadā – 920 dalībnieki.

  Piedāvājam iespēju lejupielādēt diktāta tekstu un komentārus, kā arī noskatīties diktāta ierakstu.

 • 2017. gads

  III pasaules diktātu latviešu valodā 2017. gada 7. oktobrī tiešsaistē un dažādās valstīs un pilsētās kopā rakstījuši 935 cilvēki. Trīs diktāti ir uzrakstīti bez kļūdām, desmit – ar vienu kļūdu, savukārt lielākais kļūdu skaits vienā darbā ir 183. Vidēji dalībnieki tekstā pieļāvuši 18 ortogrāfijas un interpunkcijas kļūdas. Interpunkcijas kļūdu īpatsvars ir 54%, ortogrāfijas – 46%. Kopā diktātā piedalījušies interesenti no 25 valstīm. 

  To dalībnieku vidū, kuri izvēlējās rakstīt ar roku, rīdzinieku aktivitāte bija vislielākā – 155 darbi. Otrajā vietā ir Liepāja ar 62 darbiem. Klātienē Valmierā diktātu rakstījuši 23 cilvēki, Jēkabpilī – 36, Ventspilī – 18, Rēzeknē – 16, Daugavpilī – 24. Interneta vietnē raksti.org tika iesniegts 601 darbs. 11 internetā rakstīti diktāti tika noraidīti diakritisko zīmju trūkuma dēļ vai arī tādēļ, ka tie bija uzrakstīti tikai daļēji. Vairākums dalībnieku diktātu rakstīja tiešsaistē no Latvijas (508). Ārzemēs tiešsaistē diktātu rakstījuši 93 interesenti, visvairāk darbu saņemti no Vācijas (20) un Lielbritānijas (18).

  Bez kļūdām bija iesūtīti trīs darbi, viens rakstīts klātienē Liepājā, divi citi – tiešsaistē Rīgā.

  300 vārdu garo diktātu īpaši šim nolūkam ir radījis pazīstamais rakstnieks Nils Sakss, un tiešraidē to lasīja aktrise Guna Zariņa. Teksta atbilstību latviešu valodas normām ir pārbaudījusi un apstiprinājusi Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes Latviešu un vispārīgās valodniecības katedras vadītāja Andra Kalnača.

  III pasaules diktāta ieraksts ir pieejams šeit.

 • 2016. gads

  II vispasaules diktātu latviešu valodā 2016. gada 15. oktobrī tiešsaistē un dažādās valstīs un pilsētās kopā rakstījuši 789 cilvēki. Divi diktāti ir uzrakstīti bez kļūdām, trīs – ar vienu kļūdu, savukārt lielākais kļūdu skaits vienā darbā ir 234. Vidēji dalībnieki tekstā pieļāvuši 11 ortogrāfijas un 7 interpunkcijas kļūdas, turklāt vidēji sievietēm ir divreiz mazāk kļūdu nekā vīriešiem (attiecīgi 15 un 31). Jaunākā dalībniece ir 9 gadus veca rīdziniece, savukārt vecākais dalībnieks ir 82 gadus vecs kungs no Salaspils. Kopā diktātā piedalījušies interesenti no 24 valstīm. Katrs piektais cilvēks rakstīja diktātu jau otro gadu pēc kārtas.

  To dalībnieku vidū, kuri izvēlējās rakstīt ar roku, rīdzinieku aktivitāte bija vislielākā – 123 darbi. Otrajā vietā ir Liepāja ar 73 darbiem. Interneta vietnē raksti.org tika iesniegti 539 darbi. 11 internetā rakstīti diktāti tika noraidīti diakritisko zīmju trūkuma dēļ vai arī tādēļ, ka tie bija uzrakstīti tikai daļēji. Vairākums dalībnieku diktātu rakstīja tiešsaistē no Latvijas (471). Ārzemēs tiešsaistē diktātu rakstījuši 57 interesenti, visvairāk darbu saņemti no Lielbritānijas.

  Bez kļūdām bija iesūtīti divi darbi, abi rakstīti tiešsaistē Latvijā – Rīgā un Talsos. 13% darbu ir no vienas līdz piecām kļūdām, 26% dalībniekiem ir 6-10 kļūdas, 36% to ir 11-20. Jāņem vērā, ka diktātu rakstīja dažādu tautību un atšķirīgu vecumu cilvēki. Arī izglītības līmenis aptver visu spektru – piedalījās gan pamatskolas audzēkņi, vidusskolēni un tehnikumu studenti, gan bakalauri, maģistri un pat deviņi zinātņu doktori. Čaklākās rakstītājas sieviešu vidū bija Ievas (24 jeb 4% no visām sievietēm), vīriešu vidū tie bija Jāņi (7 jeb 6% no visiem vīriešiem). Labojot diktātu, atzīmes netika liktas, taču bija norādītas ortogrāfijas un interpunkcijas kļūdas un to skaits, lai ikviens interesents varētu pats novērtēt savas zināšanas.

  Visbiežāk dalībnieki kļūdījās, nepareizi rakstot saikli ne tikvien-bet arī, kā arī divdabī neapsēzdamies pirms izskaņas –damies daudzi rakstījuši neapsēsdamies vai pat neapsēstdamies. Nav ievērots, ka personu vietniekvārdu tu un piederības vietniekvārdu tavās raksta ar lielo sākuma burtu vēstulē, bet ne tautasdziesmā. Daudziem grūtības sagādāja svešvārdu sintezators, saksofons, ceremonija, absolvents, aplaudēt pareizrakstība. Gandrīz visi interesenti bija piemirsuši, kā tiek noformēta tiešā runa, kā arī daudzi nevarēja noteikt teikuma gramatisko centru un divdabja teiciena robežas, tāpēc nevarēja pareizi salikt pieturzīmes.

  II pasaules diktāta ieraksts ir pieejams šeit.

 • 2015. gads

  I pasaules diktātā latviešu valodā, kas norisinājās 2015. gada 3. oktobrī, tiešsaistē un klātienē kopā piedalījās 920 dalībnieki. Klātienē Latvijas pilsētās diktātu rakstīja 189 cilvēki – Rīgā (58), Rēzeknē (18), Daugavpilī (12), Ventspilī (10), Valmierā (19) un Liepājā (82). 

  Kopā tiešsaistē interneta vietnē raksti.org tika iesniegts 731 darbs. No tiem 61 diktāts netika pieņemts pārbaudei diaktrisko zīmju trūkuma dēļ un/vai tāpēc, kā bija uzrakstīts tikai daļēji. No 670 pārbaudei pieņemtajiem darbiem vairākums dalībnieku tos rakstīja tiešsaistē Latvijā (562), citi bija no Lielbritānijas (14), Dānijas (10), Šveices (5), Nīderlandes (4), pa trim no Igaunijas, Luksemburgas un Somijas, pa diviem no Beļģijas, Grieķijas, Īrijas, Norvēģijas, Polijas, Vācijas un Zviedrijas, pa vienam no ASV, Francijas, Gruzijas, Islandes, Itālijas, Kipras un Spānijas.

  I pasaules diktāta ieraksts ir pieejams šeit.

Mūsu tīmekļa vietne ievieto sīkdatnes pārlūkprogrammā, ja pārlūkprogrammas iestatījumos šī funkcija ir aktivizēta. Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu šīs tīmekļa vietnes funkcionalitāti un veiktu analīzi.